Czyszczenie wykładzin - rady

piątek, 28 lipca 2017 // Wyświetlony: 53
Czyszczenie wykładzin - rady

Produktów którymi możemy zabrudzić wykładzinę jest bardzo dużo i bez względu czy posiadamy wykładzinę białą czy ciemną usunięcie z niej zabrudzeń może objawić się niezwykle skomplikowane. Jeżeli natomiast już przydarzy nam się zabrudzić wykładzinę a po zabawie jest to właściwie nieuniknione trzeba pamiętać o kilku czynnościach, jakie uproszczą nam doczyścić plamę. Pierwszą z nich jest okres działania, nie możemy opóźniać do kolejnego dnia lub chociażby do soboty, kiedy to najczęściej zabieramy się za sprzątanie, im prędzej poczniemy oczyszczać wykładzinę tym mamy większą okazję, iż plama ustąpi naszym działaniom a wykładzina będzie taka jak wcześniej. Przed przystąpieniem do oczyszczania należałoby sprawdzić pod wykładziną czy są tam przytoczone jakieś informacje jak porządkować lub czego unikać. Np. może się zdarzyć, iż naszej wykładziny nie wolno myć wodą.

Czyszczenie wykładzin bardzo często robimy produktami chemicznymi jak np. Vanish, rzeczywiście jest to dobra procedura, jednakże jeśli decydujemy się na mocne środki chemiczne, nie szorujmy od razu w miejscu gdzie pojawiła się plamka, sprawdźmy dla próby poczyścić w miejscu na wykładzinie, która nie jest widoczna, gdzieś w rogu, w taki sposób upewnimy się czy poszczególny produkt syntetyczny nie sprawi potężniejszych strat niż korzyści. Nie stosujmy dużo środka chemicznego, czasami niewielka ilość wystarczy, a zbytnia ilość takiego środka też może zaszkodzić.

Czyszczenie wykładziny to zwłaszcza jest wyzwanie z jakim staramy się sprostać używając bezpiecznych wyrobów, jakie potrafią nam pomóc. Wielokrotnie słyszeliśmy, iż np. wyszorowanie plamy z wina jest olbrzymie ciężkie a wprost niemożliwe. Niewątpliwie jest to prawda, jednakże na wino istnieje skuteczna metoda. Otóż mieszanka wody, kwasu octowego i także spirytusu w odpowiednich proporcjach to doskonały specyfik, który wspomoże nam usunąć plamę nie tylko z wina ale również kawy lub herbaty. Bibuła oraz żelazko to doskonały system na zwalczanie zanieczyszczeń sprawionych woskiem. Woda z cytryną nie tylko wypędzi z wykładziny wiele plam, sprawi, iż nabierze ona kolorów niczym z nowości ale też będzie doskonale pachnąć cytryną.

Jeżeli się chce to można zwalczać właściwie każde zanieczyszczenie, wystarczy tylko trochę chęci aby uzyskać informacje, który burd czym możemy wyeliminować.

wstecz

Podobne artykuły:

Jak wybrać preparat hydrofobowy?

Hydrofobizację można zrobić samodzielnie. Warstwa odpychająca wilgoć może się przydać na szkle, na płytkach ceramicznych, na cegle, na betonie, drewnie, stali i innych materiałach. By móc ją wykonać, należy kupić preparat hydrofobowy. Jest ich...